Zamiast wódki daj skarpetki

Co jest najczęstszą nagrodą na konkursach weselnych wszyscy wiedzą. Jest pod ręką, i przeważnie pod dostatkiem. Ma w sobie jednak wiele wad, a innych rozwiązań jest wiele.

DSC_0009

Gdy podczas wesel odbywają się zabawy konkursowe Państwo Młodzi chcą nagrodzić tych, którzy wzięli w nich udział. Alkohol w naszej tradycji jako składnik wielu punktów wesela, również stał się najczęstszą nagrodą w zabawach, na przykład oczepinowych. Istnieje jednak wiele lepszych rozwiązań, o których za chwilę.

Alkohol jako nagroda ma w sobie wiele minusów, nie jest też wbrew pozorom nagrodą uniwersalną. Dlaczego? Jednym z powodów jest to, że może wygrać osoba niepijąca – ktoś poniżej 18 lat, młodzież, dziecko, abstynent, chory na serce, gość, który miał problemy z piciem i je odstawił lub po prostu ktoś nie przepadający za procentami. Ograniczamy więc udział tym, którzy by chcieli wziąć udział w takiej czy innej zabawie. Kolejnym argumentem przeciw jest nagradzanie lżej procentowymi alkoholami, jak szampan czy piwo. Byłem świadkiem w kilku przypadkach, gdy państwo młodzi „uhonorowali” gości takimi prezentami. Ci drudzy w euforii zabawy otwierali je od razu po otrzymaniu. Po mocnym wstrząśnięciu trunków fontanną zostali „obdarowani” kamerzysta, fotograf, prowadzący oraz część gości z panną młodą na czele. Ani to zabawne, ani przyjemne, a pomoczeni uczestnicy wesela nie wyrażali zachwytu podobnego do tego jaki prezentują Kubica czy Małysz na podium. Dlatego często przy rozmowach z organizatorami wesela odradzam nagród procentowo – bąbelkowych.

Co więc w zamian? Tak naprawdę pomysłów jest bez liku. Wymaga to niewielkiego wysiłku, ale z pewnością warto, i na pewno wszystkim gościom będzie miło. Na przykład drobne słodycze – lizaki lub jajka kinder, z których ucieszą się dzieci. Batonikami, czekoladami nie pogardzą dorośli. Nie jest to drogie, i łatwe do zdobycia. Mogą to być też małe maskotki, ramki na zdjęcia, świece zapachowe, specjalnie zapakowana herbata, breloczki. Niedrogie, niewielkie rzeczy, które są do zdobycia na wyciągnięcie ręki, a które na pewno zadowolą i zaskoczą gości weselnych. Wystarczy zajść do chińskiego sklepu i tam możemy szybko nabyć coś niewielkiego ale miłego. Czasami sam byłem zaskoczony pomysłami par młodych. Dużo radości a także uśmiechu było, gdy goście od jednej pary młodej otrzymali kolorowe skarpetki, śmieszne okulary, filcowe kwiaty czy film o zakochanych na DVD.

Jeżeli ktoś chce poświęcić więcej czasu i pieniędzy, albo wie, że warto w nagrody zainwestować, można przygotować np. puchary i statuetki z wygrawerowanymi imionami pary młodej i datą wesela. To samo można zrobić wykorzystując kubki, długopisy, puzzle, breloczki i wszelkie inne gadżety oferowane przez agencje reklamowe czy drukarnie. Tutaj trzeba nieco więcej czasu i wysiłku, ale za to efekt gwarantowany!

Powyższe przykłady to tylko garstka pomysłów spośród tego, co może para młodych przygotować dla gości podczas wesela. Jeśli uruchomimy naszą kreatywność i pomysłowość, tego typu nagród na pewno da się wymyślić wiele, i przekonamy się, że istnieje wiele alternatywnych wyjść, zastępujących butelkę weselnej.

Reklamy

About fantomasz

Z pasji do zabawiania

Posted on 24/09/2015, in Wesela. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: