Jadą goście, chowamy alkohol!

Czy możliwe jest wesele bez trunków? Zależy od podejścia. Jeśli ktoś nie wyobraża sobie bez nich imprezy, może być trudno. Jest jednak coś, co potrafi weselników przekonać do dobrej zabawy, nie zawiera w sobie procentów.

2_kalina

To „coś” to dobre przygotowanie przyjęcia i uświadomienie gości: na naszym przyjęciu królować będzie dobra zabawa. Tylko tyle i aż tyle. Co zrobić, jak nie ma czego, czym i komu polać? Można uruchomić swoją wyobraźnię. Przygotować nietypową księgę gości, dobrą prezentację multimedialną, pokazać talent kogoś bliskiego. Przede wszystkim nastawić się na dużo tańca i nie tracić czasu na nalewanie, rozlewanie, przelewanie, upominanie. Nawet poprawienie koszuli, makijażu czy sukienki po szalonej zabawie zdecydowanie łatwiej idzie na trzeźwo (polecam!).

Po jednym z takich wesel, jeden z odchodzących nad ranem panów powiedział do mnie: gdyby nie pan, impreza skończyłaby się o godzinie dwudziestej drugiej, z wyraźną sugestią, że goście oprócz posiłków i rozmów nie wiedzieliby co ze sobą zrobić. Coś w tym jest, ale z drugiej strony bez zaangażowania gości w zabawę, w to co oferują im państwo młodzi, rodzice i wodzirej, bez zgody na ich pomysł, przyjęcie nie spełni swojej roli.

Do napisania powyższych słów zainspirowało mnie wesele Oli i Jacka w okolicach Białej Podlaskiej (poprzedni wpis z 3 sierpnia). Na stole tylko wino, w kącie sali stół z kilkoma nalewkami dla amatorów. Miło, przyjemnie, kulturalnie. Na parkiecie tańce i wywijańce.

A za 10 dni wesele bez ani jednej kropli alkoholu, nawet bez szampana na początku. Głęboko w to wierzę, że będzie wyjątkowo. I czuję podskórnie, że tak będzie.

Dziękuję http://www.kadria.pl za udostępnienie zdjęcia

Reklamy

About fantomasz

Z pasji do zabawiania

Posted on 05/08/2015, in Wesela. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: